Uudised
*

Talvine perelaager Rakveres

15.02.2017

Pildigalerii

Talvine perelaager sai alguse 10. veebruaril,  ühel harval selle talve lumisel ja päikesepaistelisel päeval, kui Viimsist startis buss pealelõunal Rakverre. Peale tubade üle vaatamist saime kokku õhtusöögil. Heade vanade sõpradega kohtumisrõõm jagatud, avati ilma suurema pidulikkuseta meisterdamis- ja mängudetoas laager. Paljud veesõbrad sättisid kohe peale seda trikood selga või ujumispüksid jalga ja asusid õhtut veetma soojas ja ruumikas ning tegevus- ja võimaluste rohkes spas. Kuid mõned vaprad lapsed tahtsid `privaatspad`, mida nad ka oma hotellitoas vannis said ja nautisid seda omal moel.
Järgmisel päeval, peale rikkalikku hommikusööki, tutvustas Helpificu tiim oma veebipõhist tugikeskkonda. Helpfic aitab kokku viia erivajadustega inimesed, kes vajavad abi igapäevastes tegevustes, inimestega, kes soovivad neid abistada.
Terve laagri vältel oli avatud tulevasele sõbrapäevale orienteeritud meisterdusideedega ja vahvate lauamängudega tuba, kus tegevusjuhendajateks meile tuttavad Kristi ja Jana.
Pealelõunat külastasime põnevat Politseimuuseumit, kus toimus giidide juhendamisel huvitav ringkäik, samas said lapsed  lustida ka muuseumi mängutoas. Õhtut nautisid enamus pered jällegi erinevates basseinides ja mõnulesid mitmesugustes saunades.

Mõni hetk on ilusam kui teine, nagu ütleb laulusalm.  Ja me nõustume sellega. Kui hommikusöögilauas küsimusele, et kuidas teie perel uni oli, vastab erivajadustega lapse isa, ilma kurtmata, vaid niisama lihtsalt ja tavaliselt, et hea, nagu ikka, üks ´tants´ ajas teist taga ja küsija ei lohuta, ega tunne isegi muret, vaid naerab hoopis, sest temalgi  juba 10 aastat järjest, peale kõige muu,  vaja öösel lapsel 5-6 korda külge pöörata, siis see teineteisemõistmine ja tunne, et me ei ole üksi, ongi ilus hetk.

Talvelaagris veedetud kosutavast ajast koos pere ja sõpradega jäi meile hea mälestus. Vaheldus ja lõõgastus oli meeltmööda meile kõigile.

Aitäh meie suure südamega toetajatele ja Viimsi vallale tänu, kellele, oli see laager võimalik!

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa