Uudised
*

Talvelaager Narva-Jõesuus.

10.03.2015

Selle aastased talvised rehabilitatsioonipäevad toimusid Narva-Jõesuus. Päikeselisel reede pärastlõunal algas  sõit Narva-Jõesuu poole. Buss oli ootusärevuses lapsi ja rõõmsaid vanemaid täis, taas kohtumised tõstsid tuju veelgi.
Noorus Spa hotelli kohale jõudmine sujus kenasti. Meid ootas suur ja maitsekalt sisustatud puhkepaik. Enne õhtusööki seadsime endid tubadesse. Üks konverentsisaal oli vaid meie lastele ruumikaks mängu-,  meisterdamistoaks seatud. Seal ootasid lapsi ja vanemaid juba tuttavad pedagoogid Kristi ja Heidi.
Õhtune veekeskuse külastus oli kõigile meeltmööda. Valikuvõimalusi  jagus: erinevaid saunu ja basseine oli palju.
Laupäeval, kohe peale hommikusööki, said huvilised sõita Narva ekskursioonile. Hermanni linnuses ootas meid giid, kelle juhatusel vaadati kõik linnuse kaheksa korrust üle ning saadi teada paljugi põnevat. Kuigi ilm oli udune, oli linnusehoovist  siiski päris hästi näha üle jõe asuvat Jaanilinna linnust, mille tornis, teadagi, lehvis Venemaa  lipp. Buss sõidutas meid läbi  Kreenholmi tehase piirkonna, uudistasime Rootsi Lõvi mälestusmärki  ning tutvusime kiirelt ka Narva Aleksandri kirikuga. Tagasi jõudsime hotelli lõunasöögiks.
Kui kõhud täis, siis võitis populaarsust mängu-meisterdamistuba. Lapsed lõikasid-kleepisid vahvaid mänguasju, just vastavalt oma soovile, kuid siiski juhendatult. Valmisid  kassid, elevandid, karud ja muud elukad, põnevad nööbimängud pealekauba. Emad said sealsamas Merle juhatusel punuda nöörist käevõrusid, kuhu sisse pikiti helmeid.
Kogu päeva vältel võisid pered lustida piiramatult veekeskuses ning seda võimalust meeleldi kasutatigi.

Pühapäeva hommikupoolikul said soovijad veelkord nautida veeprotseduuride mõnusid. Mängutoas toimus laagri lõpetamine. Peale lõunasööki algas bussisõit tagasi Viimsisse.
Viimsi Invaühingu lapsed ja vanemad veetsid mõnusa nädalalõpu, puhates argipäevast ja vinduvast talvest,  kogudes energiat ja jõudu.  Loodetavasti oleme nüüd kuuma päikese ja sooja merevee tulekuni terved ja tragid.

Suured tänud neile tänu kellele sai teoks selle aastane talvelaager:  Viimsi Invaühingu heategevusballist osavõtjatele, erivajadustega laste peredele.

Laagri pildistas üles meie oma fotograaf Henely Kandver.

Pildigalerii

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa