Uudised
*

Saaremaa kadakate vahel.

24.07.2014

Suvine Viimsi Invaühingu perelaager toimus sel aastal Saaremaal. Tänavusest laagrist oli osavõtjaid kokku lausa 75.  Sõit saarele sai alguse 6. juuli pealelõunal, saabudes ootas meid ees lahke Suure Tõllu puhkeküla pererahvas. Esimesel õhtul toibusime pikast bussi- ja praamisõidust, loputasime teetolmu basseinis maha ja nautisime head seltskonda. 

Järgmine hommik algas asjalike toimetustega. Emad keetsid looduskosmeetika töötoas kokku mõnusaid kreeme. Lapsed tegid tutvust veeohutusega, proovides selga päästeveste, tehes need seljas erinevaid harjutusi ning mängides suurel batuudil tormisel merel olemist. Peale kosutavad lõunat viidi läbi veeohutuse tutvustus ka lastevanematele. Kuna ilm oli päikeseline, siis lapsed lustisid igal võimalikul juhul basseinis, aga hüpati ka batuudil, roniti seiklusrajal, mängiti noolemängu ning ka kasvatajad pakkusid lastele erinevaid pallimänge. Kes kõrvetava päikese käest põgeneda soovis, leidis loovtegevust kadakate varjus.  Kel aga veel päikese kuumusest vähe oli, võis end soojendada saunas. Tegus päev möödus kiirelt! 

8. juuli hommikul, peale sööki, sõitsime Kuressaare piiskoplinnusesse, kus tutvusime giidide juhatusel linnuse põneva ja pika ajalooga. Loodusosakonnas, peale Saaremaa faunaga tutvumist, värvisid lapsed endale hundimaski.  Õhtupoolikul külastas meid hobune Lüürika. Soovijad said hobusekaarikuga kasvõi mitu tiiru sõita ning paitada Lüürika lakka või pakkuda hobusele söögiks magusat ristikut. Kuna oli laagri viimane õhtu, siis sportlikele lastele jagati välja ka medaleid. Kõik olid milleski parimad, kes sukeldumises, kes painduvuses. Perelaagri kokkuvõtteks toimus menukas viktoriin, mille küsimused olid päevakajalised, kuid parajad pähklid. 

Enne kojusõitu saime võimaluse uudistada Kuressaare linna. Turult saime osta kodustele Saaremaa leiba ning lastele hullutava lõhnaga metsmaasikaid.  Ning sõit kodu poole võiski alata! Ilmataat on laste sõber, päike säras Saaremaal kogu perelaagri ajal. Basseinis sai hullatud tunde, päikesekreemi kulus liitrites ning jäätist lipsiti tonnides. Kõige maiamad sõid veel tagasisõidulgi viimased selle suvelaagri jäätised!

Meie ühingu lapsed on tegusad ja rõõmsad, varmad kõigest pakutavast osa võtma.  Liigutav oli näha, kuidas ühingu laste õed-vennad ei hoolitse ainult enda õe või venna eest, vaid ka teiste laste eest. 

Loodame, et laager oli meeldejääv ja mönus nii lastele kui ka vanematele. Kena keik! 

Suured tänud neile tänu kellele sai teoks selle aastane suvelaager:  Viimsi Vallavalitsusele, Viimsi Invaühingu heategevusballist osavõtjatele, erivajadustega laste peredele ning MTÜ Selts Eesti Vetelpääste Triinu Spriit ja Gert Teder.

Pildigalerii

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa