Uudised
*

Heategevusballiga koguti läbi aegade suurim summa Viimsi invalaste toetuseks

12.12.2013

Laupäeval, 7. detsembril korraldas MTÜ Viimsi Invaühing Viimsi Koolis heategevusballi valla invalaste toetuseks, kus osales ligi 500 inimest. Ballipiletite, kunstioksjoni, loterii ja kolme Viimsi kooli õpilaste heategevusliku jõululaada müügituluga saadi kokku 13 318 eurot, sellest koolilaste heategevuslaatadega koguti 4158 eurot

 „Summa on üllatavalt suur, läbi aegade suurim, mis balliga kogutud,“ sõnas MTÜ Viimsi Invaühingu esinaine Jana Skripnikov. „Seitsmendat korda peetud Viimsi invaühingu heategevusballiga kogutud raha kasutatakse  mitmete toredate ürituste korraldamiseks, alustades jõulupeoga ning lõpetades erinevate rehabilitatsiooni- ja perelaagritega. Meie ballid on nagu täideläinud soovid meie laste heaks.“

 „Heategevusball sisaldab mitut vaatust,“ ütles Viimsi Kooli direktor Karmen Paul avakõnes, „alates jõulukellade helinast kuni haamri kõlksuni, mis tähendab kellelegi unistuste täitumist ja teisele andmisrõõmu.“ Viimsi vallavanem Alvar Ild rõhutas oma sõnavõtus, et heategevus on üks tsivilisatsiooni parameetreid, kus antakse materiaalselt ja vaimselt ning tuntakse sellest siiralt rõõmu.

 Ballil toimunud oksjonile olid  kinkinud oma taieseid kunstnik Uno Roosvalt, skulptor Tauno Kangro, klaasikunstnik Helina Tilk, keraamik Heli Rõõm jt. Kõige elavamat huvi tunti Uno Roosvaldi „Gotlandi maastiku“ vastu, mille hind kerkis 200 eurolt 420ni.

 Balli avalöögi andis Randvere pasunakoor dirigent Kristjan Jursi taktikepi järgi, esinesid peotantsijad tantsuklubist Flex ja tantsuansambel Lee, Heidy Tamme ja EMTA puhkpillimängijad, kes ilutulestiku eel publiku tuju üles kütsid. Säravat tulemängu saatis trummidel Kaspar Ernesaks. Tantsuks mängis Rock Hotel.

 MTÜ Viimsi Invaühingu asutasid 2004. a erivajadustega laste vanemad. Heategevusball on ühingu kõige suurem ja peamine annetuste allikas, kuid annetusi on teinud ka firmad ja eraisikud.

Balli pildigalerii

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa