Uudised
*

Viimsi Invaühingu laste suvelaager.

29.07.2013

Sel aastal toimus suvine erivajadustega laste hoiulaager Amarülluse lasteaias kahes nädalapikkuses vahetuses.  Koht oli ideaalne laagri läbiviimiseks: turvaline kinnine õu kiikede ja liivakastidega ning lastega tegelemiseks sobivate ruumidega. Lisaks tavapärastele laagritegelustele koos kasvatajatega käisid kohapeal ka Fertilitase rehabilitatsioonimeeskonna spetsialistid, kes lasteaia ruumides  erinevaid teraapiaid läbi viisid.

Laagrit läbivaks teemaks oli suvine veeohutus. Erivajadustega laste puhul on see väga oluline ja tähelepanuvääriv valdkond, mis vajab pidevat kinnistamist ja ülekordamist.  Erilist tähelepanu pöörati laagri jooksul sellele, mismoodi käituda rannas ja paadisõidul. Selleks olid abiks spetsiaalselt laagri tarbeks joonistatud situatsioonipildid, mis kujutasid õigeid ja väärasid tegevusi vee ääres.  Vaadeldi pilte ja jutustati nende põhjal jutukesi, samuti proovisid lapsed selga päästeveste ja tehti tutvust päästerõngaga.  Ka kõik käelised tegevused ja meisterdused olid mere- ja veeohutusteemalised. Nii näiteks valmisid kasvatajate juhendamisel kaunid merepildid looduslikest materjalidest, ohutusteemalised kollaažid, päästerõngakujulised külmkapimagnetid, kuldkalakestega vaasid ja palju muid põnevaid asju.  Koos lapsevanematega käisime Haabneeme rannas väikesel piknikul kuhu tuli külla  vabatahtlik vetelpäästja Elinor, kes tutvustas erinevaid pääste- ja ohutusveste ning rääkis kuidas koos lastega turvaliselt veemõnusid nautida. Laagri lõpetas Waterspordi poolt kingitud meeleolukas sõit RIB kaatriga uhkelt lainetaval merel, mis kõigile osalejatele unustamatu mulje jättis.

Ohutusteemadega on plaanis jätkata ka järgnevate laagrite jooksul: tutvustada lastele nii basseini kui ka talvise veekogu ääres ohutu käitumise reegleid, edaspidi ka tuleohutust ja liikluses käitumist.

Täname Elinor Kimmelit  lapsevanemate koolituse -, Watersporti kaatrisõidu - ja Marinepooli päästevestide eest. Suured tänud ka Margery Lilienthalile, kes lahkelt Amarülluse ruume lubas kasutada ja Gert Tederit, kes toetas laagri korraldajaid ja kasvatajaid veeohutusalase nõu ja koolitusega.

Laager toimus HPIN ja Viimsi Valla Sotsiaalameti toetusel

Viimsi Invaühing

Pildigalerii

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa