Uudised
*

Viimsi Invaühing on tegutsenud 9 aastat

01.07.2013

Viimsi Invaühing pidas juuni alguses oma 9. sünnipäeva. Need aastad on möödunud nagu linnulennul. Ühe ühingu elus on see aeg küllaltki pikk, millesse mahub palju erinevaid ettevõtmisi. Viimsi Invaühing on ainuke puudega inimestega tegelev vabatahtlik organisatsioon vallas. Ühingu loomise üks algseid eesmärke oli tuua kokku erivajadustega laste pered, et jagada kogemusi, olla üksteisele toeks ja leida ühiselt parimaid lahendusi meie laste toetamiseks.

Lapsed, kes ühingu loomise ajal käisid alles lasteaias, on nüüdseks  juba noorukiikka jõudnud, muutunud  on nii rõõmud kui ka mured. Samas on tore tõdeda, et oleme 9 tegevusaastaga ka arvuliselt kasvanud, lisandunud on uusi liikmeid, mis tõendab, et meie tegemistest on abi ja tuge peredele, kus on sirgumas erivajadusega laps. Praeguseks kuulub Viimsi Invaühingusse ligi 40 peret.

Sünnipäeva puhul võtsime peredega ette ühe äraütlemata toreda merereisi. Läksime ajaloolise purjelaevaga Kajsamoor purjetama Tallinna lahele. Purjelaev Kajsamoor  on kui elav muuseum  ning kui sellele lisada päikesepaiste, parajalt mõõdukas soe tuul  ja äärmiselt tore meeskond eesotsas kapteniga, siis tuli kokku igavesti vahva merereis, mis meeldis erinevas vanuses lastele ja ka nende vanematele.

Lapsed said harjutada kätt purjelaevnikena, laeva meeskond palus neid appi purjeid heiskama, nii mõnigi laps pidi tunnistama, et see töö on raskem kui vaadates tundub, aga purjed said heisatud ja  merereis võis alata. Kindlasti täitus sel päeval mõnegi poisi unistus, kes sai hoida käes tõelist rooliratast ja olla hetkeks laeva kapten. Purjetamise ajal pajatas kapten  reisiseltskonnale mereajaloost ja jagas tarvilikke meretarkusi. Kõigile pakuti üks korralik meremehe kõhutäis süüa. Imehea kalasupp andis kõneainet ka pikalt pärast merereisi.

Nagu  sünnipäevapeole kohane ei puudunud ka meie peolt üks korralik sünnipäevatort, mida oli seekord koguni kaks. Toreda sünnipäevapeo lõpetuseks sai mälestuseks tehtud ka ühispilt, mis jääb meenutama meie meeleolukat sünnipäevapidu Tallinna lahel!

Viimsi Invaühingu juhatus tänab kõiki ühingu toetajaid ja liikmeid. Kokku hoides saame üksteiselt tuge ja jõudu edasi tegutsemiseks ning raskuste ületamiseks!

Aitäh!

Viimsi Invaühingu juhatus

Pildid meresõidust.

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa