Uudised
*

Erivajadustega laste suvine koolivaheajalaager.

05.11.2012

11.- 29. juunini toimus Viimsi Päevakeskuse ruumides igaastane Viimsi Invaühingu poolt korraldatud suvelaager. Laagripäevad algasid hommikuringiga, mille käigus räägiti läbi kõik päeva jooksul toimuvad tegevused.

Koostöös Fertilitase rehabilitatsioonimeeskonnaga oli lastel kahe nädala jooksul võimalus osaleda  tegevus-, kunsti- ja füsioteraapias. Samuti said lapsed logopeedilist abi. Teraapiad mõjusid lastele väga positiivselt ning loodame, et  selline koostöövorm jätkub ka edaspidi.

Nendel päevadel, mil teraapiaid ei toimunud, korraldasid kasvatajad lastele huvitavaid ja arendavaid tegevusi ning sportlikke mänge.

Lisaks prooviti kätt erinevate käsitöötehnikatega: soolataignast vooliti kausid, valmisid oma tehtud kommid, prooviti kätt  batiktehnikas kanga värvimisega. Tehti ka seepi ja taaskasutusmeetodil paberit. Ilusaks mälestuseks laagrist jäävad ka viltimistehnikas valmistatud ehetekarbid.

Rocca-Al Mare Vabaõhumuuseumis saime teada, milliseid mänge mängisid eelmise sajandi karjalapsed. Kinos vaatasime lõbusat koguperefilmi “Madagaskar III”. Laagri käigus korraldati pikem matk Pirita looduskaunil tervisespordirajal ning mitu lühemat jalutuskäiku Viimsis.

Viimase laagripäeva veetsime Pirita Sotsiaalkeskuses koos oma sõpradega, kellel samuti oli seljataga põnev laagrinädal. Koos meisterdasime kaunid taimeseaded, küpsetasime kooki ja lõpetasime laagri vägeva discoga.

Viimsi Invaühingu lastelaagri lapsed ja kasvatajad tahavad tänada Viimsi Päevakeskust, Fertilitase rehabilitatsioonimeeskonda, Fertilitase kohviku töötajaid ning Pirita Sotsiaalkeskust.

Põnevate kohtumisteni!

 

 
Uudiste nimekiri
MTÜ Viimsi Invaühing
a/a 221026358968
Randvere tee 13-14
Haabneeme, Viimsi
74001 Harjumaa